Це цікаво


Інтернет- новини
Девять фактів про час
Хто вважає, що майбутнє в нього за спиною, а минуле попереду, коли настає весна в Америці та інші дивовижні факти про відчуття часу різними народами.
  1. По всій території Китаю діє однаковий час незалежно від часових поясів.
  2. Для нас майбутнє- ще попереду, а минуле позаду. Мовою народів аймара навпвки: слово "минуле" має значення попереду.
  3. До 1958 року у Новосибірську обабіч річки Об були різні часові пояси.
  4. На Північному і Південному полюсах меридіани збігаються у точку, а тому їх неможливо віднести до жодного часового поясу. прийнято вважати, що там діє всесвітній час ( за Гривничем).
  5. До ХІХ століння не було жодного поділення на часові пояси, всюди визначали час за Сонцем.
  6. Пори року в Америці та багатьох країнах Європи змінюється не за звичайним календарем, а за астрономічним. Наприклад, літо настає 21 липня.
  7. До 1873 року в Японії доба поділялась на дві частини: від сходу до заходу та від заходу до сходу.
  8. Кінець липня 2015 року був продовжений на одну секунду. Після 23:59:59 йшло 23:59:60 замість звичайних 00:00:00.
  9. Між Англією та султанатом Занзібар 27 серпня 1896 року відбулася найкоротша війна в історії, яка тривала 38 хвилин.


Особливості середньовічного права.
 
Суспільство раннього Середньовіччя вимагало більшої соціальної відповідальності, ніж сучасне. У разі, якщо один із жителів заявляв, що стосовно нього вчинено злочин, він мав право оголосити про розшук злочинця, а усі, хто не взяв участі  у переслідуванні, вважалися його посібниками.
***
Злочинців, що скоїли нетяжкий злочин, попе­реджали, а згодом просто виганяли з поселення. Замість того, щоб їх страчувати або утримувати по тюрмах, суспільство просто позбавлялось їх, за­бороняючи їм повертатися. Ефективно, якщо не брати до уваги сусідні міста.
***
Голлівудські фільми сформували у нас стерео­тип, що за часів Середньовіччя людей вбивали за найменшу провину — від ляпасу солдату до крадіжки курчат з королівського двору. Насправді ж вищу міру покарання застосовували лише щодо найбільш тяжких злочинів, зокрема убивства, зра­ди, підпалу. Таких злочинців переважно вішали.

***
Позбавлення голови, швидке і безболісне в разі, якщо сокира добре відточена, а кат досвід­чений, вважалось стратою для привілейованих осіб. Пересічних людей досить рідко карали в та­кий спосіб. Частіше за все саме так карали зрад­ників, а сам процес страти відбувався за межами замків. У художньому фільмі «Хоробре серце» по­казано дибу, за допомогою якої жертву розтягу­ють в різні сторони. Насправді ж її не застосовува­ли в Англії до кінця XV ст. Дибу та інші засоби для катування почали застосовувати, коли королева Єлизавета І та й інші європейські монархи розпо­чали боротьбу з єретиками.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар